Σημαντικές διακρίσεις για τον Ποδηλατικό Σύλλογο Αγρινίου στον αγώνα CRITERIUM 3rd Race of Zeus Cup που διεξήχθη στην πόλη της Άμφισσας στις 19-05-2019 εις μνήμην του αθλητή Σπύρου Ντοκου υπό την αιγίδα τησ Ελληνικής Ομοσπονδίας Ποδηλασίας. Ο Αγώνας ήταν CIRCUIT απόσταση 32 km. Η εκκίνηση δίνονταν από την πλατεία Εθνικής Αντίστασης, όπου πραγματοποιούνταν και ο τερματισμός. Συμμετειχαν πάνω από 200 αθλητές από όλη την Ελλάδα. Οι αθλητές του συλλόγου του Αγρινίου, οι οποίοι πήραν μέρος είναι ο Χρήστος Χορταριάς που κατέλαβε την 5η θέση στην Κατηγορία ΜΑΣΤΕΡ Γ και ο Μιχάλης Μαστροκουκος.

“ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΤΟΝ ΟΜΙΛΟ ΑΥΦΑΝΤΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΥΓΕΝΙΚΗ ΤΟΥ ΧΟΡΗΓΙΑ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΣΥΛΛΟΓΟ ΜΑΣ”, αναφέρεται στο Δελτίο Τύπου από τον Ποδηλατικό Σύλλογο Αγρινίου.