Με 23-31 ηττήθηκε ο Παναιτωλικός από την πολύ δυνατή Αναγέννηση Άρτας της Α1 στον προημιτελικό του Κυπέλλου  Χάντμπολ  Γυναικών, το Σάββατο, χάνοντας έτσι την πρόκριση για το Final Four του Κυπέλλου. Πάντως μεγάλος στόχος για την ομάδα του Αγρινίου παραμένει η άνοδος από την Α2 στην Α1, όπου πλέον ο Παναιτωλικός θα άλλαξει επίπεδο και θα αντιμετωπίζει ακόμα πιο ανταγωνιστικά και τον θεσμό του Κυπέλλου.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ, όμως στη συνέχεια η φιλοξενούμενη  ομάδα έβρισκε λύσεις σε άμυνα και επίθεση και το ημίχρονο έληξε με προβάδισμα της Αναγέννησης  με 4 γκολ. Το 17 - 24 στο 46' ήταν η μεγαλύτερη διαφορά μέχρι εκείνο το σημείο του αγώνα, όμως οι παίκτριες του Γιώργου Ραμμόπουλου μείωσαν γρήγορα σε 19 - 24. Ο Παναιτωλικός έβγαλε στη συνέχεια άμυνες, όμως δεν τελείωσε καλά τις επιθέσεις,  κάνοντας λάθη, και οι  φιλοξενούμενες ανέβασαν  ρυθμό στα τελευταία λεπτά φτάνοντας τη διαφορά μέχρι τα 9 τέρματα, και να παίρνουν έτσι την πρόκριση για το Final Four.

Το Δ.Σ. του Παναιτωλικού με ανακοίνωση συγχαίρει τις αθλήτριες και το επιτελείο του τμήματος χειροσφαίρισης για τον αγώνα τους, καθώς και την ομάδα της Αναγέννησης Άρτας για τη νίκη της και της εύχεται καλή επιτυχία, και ευχαριστεί τον φίλαθλο κόσμο που παρακολούθησε τον αγώνα και στήριξε την ομάδα μας, καθώς και τον δήμαρχο κο Γ.Παπαναστασίου, και τους αντιδημάρχους κο Ν. Γκρίζη, κα Μ. Παπαγεωργίου, κο Χρ. Γκούντα για την παρουσία τους στο γήπεδο. Σημαντική ήταν και η ανταπόκριση του φίλαθλου κόσμου στο κάλεσμα του Παναιτωλικού να στηρίξει " Το Χαμόγελο του Παιδιού" και να συγκεντρώσει τρόφιμα και είδη πρώτης ανάγκης κατά τη διάρκεια του αγώνα.

Πεντάλεπτα: 1 - 2, 3 - 4, 4 - 7, 5 - 10, 7 - 11, 10 - 14, 12 - 17, 15 - 21, 17 - 23, 19 - 24, 20 - 27, 23 - 31.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Γιώργος Ραμμόπουλος): Σιάσου (Τ/Φ), Παπαδοπούλου Ζ. (Τ/Φ), Θεοδώρου, Παπαδοπούλου Α., Κωνσταντινίδου 8, Αποστολοπούλου, Κραμποκούκη 1, Δήμου 2, Παύλου, Σωτηρίου, Κορομηλά 7, Μαντέλλου, Καγγελάρη 3, Μάνθου, Κοκώνη 2, Κολοβού.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ  (Γιώργος Παναγιώτου): Καλασνίκοβα (Τ/Φ), Ζούμπου (Τ/Φ), Καλοΐδη 2, Σμαρδέλη 2, Βέμη, Παπαδοπούλου 6, Σκάρα 8, Στανκούτε 7, Μέγα, Δημητρίου 5, Χήτα, Ματαρώνα 1, Κολιού, Παναγιώτου, Καραλή, Κουρέλη.