Μετά από ένα αγωνιώδες ματς ο Παναγρινιακός επικράτησε 2-1 του Ναυπακτιακού Αστέρα και βρέθηκε σε τροχιά θέσης παραμονής στην Γ΄Εθνική. Πιθανόν, δε, να βρεθεί πιο ψηλά  την επόμενη Αγωνιστική, όταν θα πάρει χωρίς αγώνα τους τρεις βαθμούς με τον Αμβρακικό Λουτρού.

ΠΑΝΑΓΡΙΝΙΑΚΟΣ

2

ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ

1

Με τη νίκη κόντρα στην ομάδα της Ναυπάκτου ο Παναγρινιακός φαίνεται να είναι σε θέση να ορίζει την τύχη του, αλλά σίγουρα θα χρειαστεί αποτέλεσμα μέσα στο Αίγιο την τελευταία Αγωνιστική. Πριν από αυτό το ματς μεσολαβεί η εντός έδρας αναμέτρηση με την Παναχαϊκή, η οποία κάνει ρεπό την επόμενη Αγωνιστική και θα έλθει στο Αγρίνιο “φλεγόμενη” για βαθμούς.

Εάν χρειάζεστε λογιστικές υπηρεσίες, ή ηλεκτρονικά, στην Αθήνα και στην Αττική μπορείτε να απευθυνθείτε στο Λογιστικό Γραφείο του Γεωργίου Θεοδωρόπουλου και να διευθετήσετε την υπόθεσή σας, άμεσα.
Θεμιστοκλέους 4 Αθήνα, Τηλ: 2103303934 / Πληροφορίες ΕΔΩ.

Στο γήπεδο του Αγίου Κωνσταντίνου, απέναντι στον Ναυπακτιακό Αστέρα, ο Παναγρινιακός κατάφερε να προηγηθεί νωρίς και να έχει αβαντάζ στην διαχείριση ενός αγώνα που για τους ίδιους λόγους ήθελαν και οι φιλοξενούμενοι. Στο 3ο λεπτό ο νεαρός Κατσής με δυνατό σουτ άνοιξε το σκορ, καθώς η μπάλα εξοστρακίστηκε στο κάθετο δοκάρι, κτύπησε στην πλάτη του τερματοφύλακα και κατέληξε στα δίχτυα.

Ο Ναυπακτιακός πήρε την εδαφική υπεροχή στην συνέχεια, αφού δεν είχε άλλη επιλογή προκειμένου να ισοφαρίσει. Ωστόσο η ομάδα του Γιάννη Νταλακούρα δεν μπόρεσε να δημιουργήσει σημαντικές φάσεις εκτέλεσης και το 1-0 διατηρήθηκε στο πρώτο 45λεπτο.

Στον αντίποδα η ομάδα του Βασίλη Ξανθόπουλου φάνηκε πιο αποφασισμένη στην επανάληψη και χωρίς διαθέσεις να αφήσει τις πρωτοβουλίες στους φιλοξενούμενους. Όμως το... κακό έγινε στο 63΄, όταν ο διαιτητής καταλόγισε αστείο πέναλτι πάνω στον Βουκομάνοβιτς. Ο Μαχαίρας το εκτέλεσε, ο Κοντογιάννης απέκρουσε και ο Μαχαίρας με δεύτερη προσπάθεια ισοφάρισε.

Στο 78′ σε σέντρα του Βασιλόγιαννη, που μπλόκαρε ο τερματοφύλακας του Αστέρα, οι παίκτες του Παναγρινιακού διαμαρτυρήθηκαν ότι η μπάλα είχε περάσει τη γραμμή. Και τελικά στο 81′ ο Καντάνης ανατράπηκε στην περιοχή, κέρδισε το πέναλτι και ο Γκόλιας το μετέτρεψε σε γκολ. Το 2-1 διατηρήθηκε ως τη λήξη του αγώνα, καθώς οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο και δεν δέχθηκαν επικίνδυνες φάσεις.

Ακολουθεί το video με ολόκληρο τον αγώνα.