Το πάλεψε ο Παναγρινιακός στην έδρα του Α.Ο. Διαβολιτσίου, χωρίς τελικά να καταφέρει να πάρει έστω ένα βαθμό. Άλλωστε η βαθμολογική θέση των γηπεδούχων “μαρτυρά” πως πρόκειται για δυνατή ομάδα του 4ου Ομίλου της Γ΄ Εθνικής.

Α.Ο. ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ

1

ΠΑΝΑΓΡΙΝΙΑΚΟΣ

0

Η ομάδα της Μεσσηνίας θέλησε από την αρχή να πάρει μέτρα στο γήπεδο και το πέτυχε, χωρίς όμως να βρίσκει το γκολ. Οι φιλοξενούμενοι έφθασαν κοντά στο σκοράρισμα λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου, μα όχι μόνο δεν το κατάφεραν αλλά στο επόμενο λεπτό δέχθηκαν το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση.

Στο 44ο λεπτό ο Τσοπανάς βρέθηκε σε καλή θέση και έκανε το σουτ αλλά ο Μαρσέλο απέκρουσε και στο 45ο λεπτό ο τερματοφύλακας του Παναγρινιακού Κοντογιάννης έκανε λάθος ο οποίο εκμεταλλεύθηκε ο Μουλιάτος και “έγραψε” το 1-0 για τους γηπεδούχους. Σε χρονικό σημείο που το σκοράρισμα θεωρείται κομβικό για την έκβαση ενός αγώνα, η ομάδα του Αγρινίου δεν αξιοποίησε την ευκαιρία της και βρέθηκε πίσω από δικό της λάθος.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι είχαν την εδαφική υπεροχή και στην καλύτερη στιγμή τους, στο 60ο λεπτό, ο Φραγκούλης γύρισε επικίνδυνα τη μπάλα παράλληλα στην εστία, χωρίς να βρεθεί συμπαίκτης στην πορεία της.

Ο Παναγρινιακός τελείωσε το ματς με δέκα παίκτες καθώς στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Κούσης.

Α.Ο. ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ: Μαρσέλο, Πιτσιλής, Θώδης, Μπαλόπουλος, Καντούτσης, Στραβάκος, Δημητρίου (78΄ Θ. Φασούλης), Πάγια (62΄ Τσιγαρίδης), Ηλιόπουλος, Μουλιάτος (77΄ Μιχαλόπουλος), Βέλλης

ΠΑΝΑΓΡΙΝΙΑΚΟΣ: Κοντογιάννης, Καλοκαίρης, Κάππας (75΄ Σαράκης), Σωτηρόπουλος, Φραγκούλης, Σκιαδάς, Κούσης, Τσοπανάς (80΄ Βαλαβανίδης), Βασιλόγιαννης (90΄ Πεσλής), Μήλιος, Τσακνής.