Με 3-1 επικράτησε ο Παναγρινιακός του Παναιγιάλειου και βρίσκεται στην 9η θέση της βαθμολογίας με 15 βαθμούς, που του επιτρέπουν να προσβλέπει στην παραμονή στην Γ΄ Εθνική. Πολύ περισσότερο, καθώς Αίας Γαστούνης, Διαγόρας Βραχνέικων και ΠΑΟ Βάρδας, είχαν απώλειες.

ΠΑΝΑΓΡΙΝΙΑΚΟΣ

3

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ

1

Η 13η Αγωνιστική του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής αποδείχθηκε νικηφόρα για τον Παναγρινιακό, ο οποίος έδειξε από την αρχή πως θεωρεί “μονόδρομο” τη νίκη. Στο 12΄ο Κατσής ανατράπηκε από τον Παπαδόπουλο και στην εκτέλεση ο Γκόλιας άνοιξε το σκορ με την δεύτερη εκτέλεση (στην πρώτη αστόχησε και δοθηκε επανάληψη).

Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 22′ με τον Τοκάν, με πέναλτι κι αυτοί, αλλά στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με κεφαλιά του Καντάνη ο Παναγρινιακός πήρε ξανά το προβάδισμα. Το 3-1 διαμορφώθηκε στο 64′ από τον Τσάκνη, μετά από ασίστ του Βασιλόγιαννη.

ΠΑΝΑΓΡΙΝΙΑΚΟΣ (Βασίλης Ξανθόπουλος): Κοντογιάννης, Καλοκαίρης, Γκόλιας, Βασιλογιάννης (81΄Βαλαβανίδης), Φραγκούλης, Καντάνης,Τσάκνης, Πατίλας (85΄Τσοπανάς), Κατσής (70΄ Κούσης), Μήλιος, Σκιαδάς.