Την ήττα γνώρισε ο Α.Ο.Αγρινιου από την Γέφυρα, στην Θεσσαλονίκη, με 73-57 και ισοβαθμεί και πάλι στην 2η θεση ισόβαθμος με την Ελευθερούπολη, η οποία επικράτησε εντός έδρας.

Οι γηπεδούχοι της Γέφυρας παλεύουν για την παραμονή και ήθελαν τη διακαώς, γεγονός που αποδείχθηκε από το πρώτο δεκάλεπτο, όπου προηγήθηκαν με 24-17 και με ξέσπασμα στη διάρκεια του δευτέρου δεκαλέπτου πήραν ασφαλή διαφορά στο ημίχρονο με 45-29. Στο δεύτερο ημίχρονο η Γέφυρα μπόρεσε να διαχειριστεί σωστά το προβάδισμα και ο ΑΟΑ δεν βρήκε τρόπους να επανέλθει στο σκορ, με συνέπεια το τελικό 73-57.

Τα δεκάλεπτα : 24-17, 45-29, 60-42, 73-57

Διαιτητές : Ελευθεριάδης-Παπαγεωργίου

ΚΣ Γέφυρας (Παραδάς- Χρήστου) : Πουλιανίτης 2, Καραγιαννάκης 2. Ψευτογκάς 5(1), Βούλτσος, Καταβαίνης 5(1), Αποστολίδης 16(1), Ζιάκας 19(5), Κουτουξίδης, Σιώμος 1, Ευσταθιάδης, Κοτσάνος 9, Παπαδόπουλος 15(4)

A.O.Αγρινίου (Διαμαντάκος) : Τασόπουλος 2, Μπερερής 12, Μιχαλόγλου 4, Καπινιάρης 12(1), Τσάτας 4, Σταμούλης 7(1), Γκρέκας 3(1), Μήτσου 8, Ψαράς 2.