Επικράτησε 70 - 57 ο ΑΟ Αγρινίου, στην 23η Αγωνιστική του πρωταθλήματος του 2ου Ομίλου της Β΄ Εθνικής, με αντιπάλους τους φιλοξενούμενους Μαχητές Πειραματικό Πεύκων. Παράλληλα νίκησε και η Ελευθερούπολη, οπότε “συγκατοικεί” με τον ΑΟΑ στην 2η θέση της βαθμολογίας.

Η ομάδα του Αγρινίου “καθάρισε” τον αγώνα στην 3η περίοδο, αφού προηγήθηκε με 19 - 12 στο πρώτο δεκάλεπτο, με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν στους δύο πόντους στο ημίχρονο. Στο τρίτο δεκάλεπτο ο ΑΟΑ “άνοιξε” την διαφορά σε διψήφια τιμή και την διατήρησε ως το τέλος.

Δεκάλεπτα: 19 - 12, 11 - 16, 20 - 9, 20 - 20.

Διαιτητές: Δημόπουλος - Ασλανίδης.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Τασόπουλος 10, Μπερερής 4, Μιχάλογλου 21(2), Καπινιάρης 9, Χρήστου, Τσατάς, Σταμούλης, Γκρέκας 13(2), Μήτσου 12(3), Ψαράς 1, Σαπλαούρας, Σταμίρης.

Α.Ε.Π.Σ. ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ (Λευτέρης Χατζηκυριακίδης): Βογιατζής 8(2), Καραγιαννίδης 2, Παλιαχάνης, Δήμας, Μαυρίδης 7(1), Χατζημιχαηλίδης 9(1), Κλωνάρας 2, Τσιμίδης 2, Βαϊντερλής, Μητσάκης 6(2), Λαζάρου 4, Ελευθεριάδης 17(3).