Σημαντικότατη νίκη, με 2-0, κόντρα στον φιλόδοξο Τηλυκράτη πέτυχε ο Παναγρινιακός και βρίσκεται πλέον μόλις ένα βαθμό πίσω από τις θέσεις παραμονής στην Γ΄Εθνική.

ΠΑΝΑΓΡΙΝΙΑΚΟΣ

2

ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ

0

Οι φιλοξενούμενοι βρίσκονται πλέον στην 2η θέση της βαθμολογίας και σε περίπτωση που είχαν νικήσει αυτοί θα ήταν πρώτοι.

Η ομάδα του Αγρινίου επικράτησε με “καθαρό” σκορ, έχοντας σκοράρει από νωρίς και τελειώνοντας την υπόθεση νίκη στο 65ο λεπτό, όταν και σκόραρε δεύτερη φορά.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 4ο λεπτό με πλασέ του Βασιλογιαννη, μετά από πάσα του Σκιαδά και κράτησαν το 1-0 στο πρώτο 45λεπτό. Η ομάδα της Λευκάδας είχε δοκάρι σε κεφαλιά του Τσιότρα στο 29΄, χωρίς ωστόσο να δημιουργεί άλλες φάσεις στην εστία του Παναγρινιακού ο οποίος λειτουργούσε πολύ καλά και αμυντικά.

Στις αρχές της επανάληψης ο Τηλυκράτης είχε πλασέ Πανταζή πάνω από το οριζόντιο δοκάρι (56΄) και στο επόμενο λεπτό ο Σκιαδάς του Παναγρινιακού κεφαλιά ελάχιστα άουτ. Και στο 65΄με ωραίο σουτ από τον Τσακνή έγινε το 2-0, σκορ που διατηρήθηκε ως το τέλος. Βέβαια στη συνέχεια αποβλήθηκε (74΄) με δεύτερη κίτρινη ο Βασιλογιαννης, που η απουσία του συνιστά σημαντική απώλεια, και στο 78΄ο Κοντογιάννης δεν επέτρεψε στον Κολοβό να μειώσει το σκορ.

ΠΑΝΑΓΡΙΝΙΑΚΟΣ (Βασίλης Ξανθόπουλος): Κοντογιάννης, Καλοκαίρης, Τσοπανάς, Σωτηρόπουλος, Φραγκούλης, Καντάνης, Τσάκνης, Σκιαδάς (90′ Κάππας), Κατσής (85′ Πατίλας), Μήλιος, Βασιλόγιαννης.

ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ (Ανδρέας Παντζιαράς): Μπλατσιώτης, Πανταζής, Ντόσης, Παναγιωτόπουλος (79′ Παναγιωτόπουλος), Μπιμπισίδης, Ταΐρης (79′ Μπαγκαλιάνης), Γκέτσι, Περιστέρης (63′ Κολοβός), Τσιότρας (73′ Αζούδης), Νικλιτσιώτης, Σιμόνι.