Παναγρινιακός, ΑΕ Μεσολογγίου και Αμβρακικός Λουτρού, οι τρεις ομάδες τςη ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας, έφεραν ισόπαλα αποτελέσματα στα πλαίσια της 6ης Αγωνιστικής για τον 5ο Όμιλο της Γ΄ Εθνικής Κατηγορίας

Με 1 - 1 έληξε το εντός έδρας ματς του Παναγρινιακού με τη Θύελλα Μοναστηρακίου, όπως και το εκτός έδρας του Αμβρακικού με την Καληράχη, ενώ η ΑΕΜ έφυγε με “λευκή” ισοπαλία από την Πρέβεζα.

Η ομάδα του Αγρινίου, παρότι της... ξέφυγαν στην έδρα της οι δύο βαθμοί, συνεχίζει να βρίσκεται σε θέση παραμονής και να έχει καλύτερη πορεία σε σχέση με τις άλλες ομάδες της Αιτωλοακαρνανίας.

Η Θύελλα Μοναστηριακίου μπόρεσε να προηγηθεί στο 18ο λεπτό, όταν ο Αποστόλης Τσιούνης έκανε τη σέντρα και από τα πόδια του Βασίλη Γκόλια η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα του Παναγρινιακού. Οι γηπεδούχοι πήραν τον έλεγχο του αγώνα και στο 22΄ μετά από εκτέλεση φάουλ του Βασίλη Γκόλια ο Καντάνης ισοφάρισε με κεφαλιά. Ο αγώνας δεν είχε σπουδαίες τελικές στην συνέχεια, παρά μόνο στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, όπου ο Παναγρινιακός είχε μεγάλη ευκαιρία με το Βασιλάρη σε τετ α τετ με τον Καραγκούνη, αλλά το πλασέ πέρασε άουτ.

ΠΑΝΑΓΡΙΝΙΑΚΟΣ (Βασίλης Ξανθόπουλος): Παρδαλός, Καλοκαίρης, Γκόλιας Β., Καντάνης, Φραγκούλης Α., Σκιαδάς, Ντούλιας (65΄ Κούσης), Μήλιος, Λαμπρίδης (72΄ Σαμψώνας), Βασιλάρης (71΄ Φραγκούλης Σ.), Βασιλόγιαννης (86΄ Αγγέλης).

ΘΥΕΛΛΑ ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙΟΥ (Ηρακλής Στασινός): Καραγκούνης, Μπαρλαγιάννης, Βασίλας, Κοκώνης Ε., Μπουρδούβαλης, Καβαλλάρης, Τσιούνης Α., Γκόλιας Δ. (69΄ λ.τ. Κτενάς), Τσιούνης Π. (76΄ Τζαμαλής), Καταγής, Κοκώνης Σ. (88΄ Βουλγαρίδης).