Στην επόμενη φάση του Κυπέλλου ο Νέος Αμφίλοχος – Τα ζευγάρια της 2ης αγωνιστικής

 

 

Στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ερασιτεχνών Ελλάδος ο Νέος Αμφίλοχος μετά τη νίκη του στο νοκ άουτ εκτός έδρας παιχνίδι με τον Τηλυκράτη Λευκάδας.

Ο Νέος Αμφίλοχος νίκησε κατά την διαδικασία των πέναλτι με 5-4 και αφού η κανονική διάρκεια και η παράταση του αγώνα έληξε με ισοπαλία 2-2.

Μόλις στο 6′ ο Τηλυκράτης προηγήθηκε με κοντινό πλασέ του Περιστέρη. Ο Νέος Αμφίλοχος αντέδρασε γρήγορα και στο 13′ ισοφάρισε με κεφαλιά του Κοντογιάννη.

Στο 24′ ο Τηλυκράτης πήρε ξανά κεφάλι στο σκορ όταν ο Καταγής έκανε τη σέντρα και ο Κτενάς νίκησε το Φωτόπουλο.

Στο 35′ ο Λαγοπάτης εκτέλεσε κόρνερ και ο Κοκώνης με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Καραγκούνη ισοφαρίζοντας σε 2-2.

Ο αγώνας έληξε ισόπαλος με 2-2 με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στην παράταση η οποία έληξε χωρίς γκολ για τις δύο ομάδες οι οποίες οδηγήθηκαν στη διαδικασία των πέναλτι.

Στα πέναλτι ο Νέος Αμφίλοχος πήρε την πρόκριση με 5-4.

Διαιτητής: Γιούργας (Κέρκυρα)

Βοηθοί: Τίκας (Θεσπρωτίας)-Μάνος (Άρτας)

 

Τηλυκράτης Λευκάδας (Α. Παντζιαράς): Καραγκούνης, Καλογερής, Βασίλας (79′ Καταγής Σ.), Μπουρδούβαλης, Ιασωνίδης, Φέτσης, Περιστέρης, Κτενάς (56′ Καββαδίας), Γραμματικόπουλος (45 ‘ Πετράκος), Καταγής Γ., Μπαλογιάννης (61΄Γκικα).

 

Νέος Αμφίλοχος (Θ. Παπαχρήστος): Φωτόπουλος, Μπεκατώρος (56′ Zotaj ), Χρηστογιάννης , Κοκώνης, Ρεπετσάς, Καλοκαίρης (85′ Κωστακιώτης ), Μαλής ,Κοντογιάννης (63′ Κούσης) Τόσκα, Λαγοπάτης (90′ Κολοβάκης).

 

Τα τελικά αποτελέσματα της 1ης φάσης του Κυπέλλου Ερασιτεχνών.

 

1ος όμιλος

Καβάλα-Θράκη Φερών 2-0

ΑΕ Καλαμπακίου-Δόξα Προσκυνητών 4-1

Απόλλων Παραλιμνίου-Άρης Αβάτου 5-1

2η αγωνιστική

Απόλλων Παραλιμνίου-Καβάλα

Ανευ αγώνα η ΑΕ Καλαμπακίου

 

2ος όμιλος

Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων-Δόξα Μαυροβουνίου 3-1

ΝΠΟ Νέας Καλλικράτειας-Ερμής Αμυνταίου 0-1

Αναγέννηση Πλαγιάς-Εθνικός Νέου Κεραμιδίου 2-1 (στην παράταση)

2η αγωνιστική

Αναγέννηση Πλαγιάς-Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων

Ανεύ αγώνα ο Ερμής Αμυνταίου

 

3ος όμιλος

Θεσπρωτός-ΟΦ Αγίου Ματθαίου 2-0

Τηλυκράτης Λευκάδας-Νέος Αμφίλοχος 2-2 (παράταση) 4-5 στα πέναλτι

Θρίαμβος Σερβιανών-Φιλέλληνες Πέτα 2-0

Πυρσός Γρεβενών-Ηρακλής Πολυκάρπης 0-2

2η αγωνιστική

Θεσπρωτός-Ηρακλής Πολυκάρπης

Θρίαμβος Σερβιανών-Νέος Αμφίλοχος

 

4ος όμιλος

Αστέρας Ιτέας-Διγενής Νεοχωρίου 2-0

ΑΟ Σελλάνων-Νίκη Βόλου 1-2 (παράταση)

Οικονόμος Τσαριτσάνης-ΑΟ Καλοποδίου 1-0

2η αγωνιστική

Οικονόμος Τσαριτσάνης-Αστέρας Ιτέας

Ανεύ αγώνα η Νίκη Βόλου

 

5ος όμιλος

Παλληξουριακός-ΑΟ Τσιλιβή (25/4)

Αστέρας Αμαλιάδας-Παναρκαδικός (25/4)

 

6ος όμιλος

Ηρακλής Ελευσίνας-ΑΕ Κηφισιάς (25/4)

ΑΕ ΔΙ.ΑΣ. Κω-ΑΟ Καραβάς (25/4)

 

7ος όμιλος

Θύελλα Καμάρων-ΑΟ Χαλκίς (19:30)

Αργοναύτης Νέας Κίου-Δάφνη Δαφνώνα (18/4)

Αιολικός-Θύελλα Ραφήνας 0-2 (παράταση)

2η αγωνιστική

Θύελλα Ραφήνας-Αργοναύτης Νέας Κίου ή Δάφνη Δαφνώνα

Θύελλα Καμαρών ή ΑΟ Χαλκίς-ΑΕ Βαθυλλάκου

 

8ος όμιλος

ΟΦ Ιεράπετρας-ΑΟ Παλαιόχωρας (25/4)

Επισκοπή-ΠΑΝΟ Μαλλίων (25/4)




e-maistros.gr