Με νέα εκτός έδρας επικράτηση συνέχισε ο Ν. Αμφίλοχος στο πρωτάθλημα τγης Γ΄Εθνικής, για την 11η Αγωνιστική. Πραγματοποιώντας καλή εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο νίκησε στο Κομπότι τον Σκουφά με σκορ 1 – 0 και βρίσκεται στην 3η θέση της βαθμολογίας.

Ήταν η 6η νίκη για την ομάδα του Λάκη Παπαχρήστου, η οποία σε πολύ κακό αγωνιστικό χώρο κατέκτησε τη νίκη με γκολ του Αποστόλη Τσιούνη στο 60ο λεπτό και με πλασέ μέσα από την περιοχή, έπειτα από μπαλιά του Ζοτάι.

ΣΚΟΥΦΑΣ (Ηλίας Μαγκάκης): Παπαχρήστος, Χριστογιάννης, Παπαγιάννης, Σχισμένος, Πέτσας, Βερλέκης, Παππάς, Μαγκάκης, Παρράς (63' Τασσός), Δήμος (75' Θροδωρής), Ασπροποταμίτης (75' Κακιώνης).

Ν. ΑΜΦΙΛΟΧΟΣ (Λάκης Παπαχρήστος): Μανιάτης, Καλοκαίρης, Κορομηλάς, Κοκώνης, Μπεκατώρος, Ζοτάι, Τσιούνης Α, Κοντογιάννης (57' Κολοβάκης (89'Νικολογιάννης)), Τόσκα, Νάκος (88' Τσιούνης Π.), Κούσης (81' Μακρής).