Άλλη μια εντυπωσιακή νίκη πέτυχε εκτός έδρας ο Νέος Αμφίλοχος επικρατώντας με το ευρύ 0-3 κόντρα στην Δόξα Κρανούλας,  στα Γιάννενα.

Ο Ν. Αμφίλοχος που ξεκίνησε δυναμικά κατάφερε να προηγηθεί στο 10ο λεπτό, όταν μετά από κλέψιμο του Κούση ο Τόσκα  με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.  Μετά το 0-1 οι γηπεδούχοι σταδιακά ανέβασαν απόδοση, μα η ομάδα του Λάκη Παπαχρήστου κράτησε ανέπαφη την εστία της με πρωταγωνιστή τον τερματοφύλακα Κώστα Μανιάτη και παράλληλα σε ορισμένες περιπτώσεις έκανε αισθητή την παρουσία της στα αντίπαλα καρέ. Πάντως στο  76′ από δυνατό  πλάγιο άουτ  του Γκόλια η  κεφαλιά του Νάσιου κατέληξε  στο οριζόντιο δοκάρι.

Μέχρι που στο  83′ ο Τσιούνης έφυγε στην κόντρα επίθεση  αντεπίθεση κι έδωσε έτοιμο γκολ στον νεοεισελθόντα Κορομηλά που πλάσαρε από κοντά και «κλείδωσε» τη νίκη, η οποία πήρε διαστάσεις στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με όμορφη ενέργεια και δυνατό σουτ του Τσιούνη.:

ΔΟΞΑ: Αρχοντάκης, Νάσιος, Πάσχος(46΄Μαρμούτας), Μιχάλης, Γκόλιας, Τσιέπας (73΄Τσουλιάης), Τσουμάνης, Ζδράβος, Χριστακόπουλος (86΄Ριστάνης), Γκέγκα, Παρχαρίδης (66΄Νούγιας).

Ν. ΑΜΦΙΛΟΧΟΣ: Μανιάτης, Μπεκατώρος, Καλοκαίρης, Κοκώνης, Μαλής, Ζωται, Τσιούνης Α. , Κοντογιάννης (88΄Παγώνης) , Τόσκα, Νάκος (81΄Μακρής), Κούσης (64΄Κορομηλάς).