Τι κι αν ο Τηλυκράτης λογίζεται στα μεγάλα φαβορί του Ομίλου; Τι κι αν ο Ν. Αμφίλοχος είχε ξεκινήσει με δύο ήττες; Η ομάδα του Λάκη Παπαχρήστου πέρασε με το εκκωφαντικό 0-3 από την Λευκάδα, προκαλώντας καθολική έκπληξη και θαυμασμό για τη νίκη της. Γίνεται, δε, ακόμα πιο σημαντική διότι μετά την εντός έδρας νίκη απ’ την Λευκίμη η κατάκτηση βαθμών έμοιαζε απίθανη λόγω του ιδιαίτερα δύσκολου προγράμματος σ’ αυτή τη φάση του πρωταθλήματος.

Η ομάδα της Αμφιλοχίας στην Λευκάδα ήταν κυρίαρχη και μόνο τυχαία δεν πήρε το αποτέλεσμα. Προηγήθηκε στο 29ο λεπτό όταν ο Κοντογιάννης εκμεταλλεύτηκε λάθος του Καραγκούνη και ο Αποστόλης Τσιούνης με σουτ . έκανε το 0-1. Στο δεύτερο 45λεπτο ο Αμφίλοχος είχε τον πλήρη έλεγχο και στο 60’ ο Νάκος με έξοχο σουτ διπλασίασε το σκορ, το οποίο πήρε διαστάσεις όταν ο Νάκος με σουτ στο 90’ πέτυχε το 0-3.

Ν. ΑΜΦΙΛΟΧΟΣ(Λάκης Παπαχρήστου): Μανιάτης, Μπεκατώρος, Κορομηλάς, Κοκώνης Ε.,
Μαλής, Μακρής, Τσούνης Απ. (88’ Παγώνης), Κοντογιάννης(77’ Τσιούνης Π.), Τόσκα, Νάκος(91’ Κούσης), Ζοτάι.

ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ (Ανδρέας Παντζιαράς): Καραγκούνης, Τζελάι, Καταγής Σ. (46’ Βασίλας), Παναγιωτόπουλος(63’ Καταγής Γ.), Ιασωνίδης, Πετράκος, Μπαλογιάννης (46’ Περιστέρης), Φέτσης, Γραματικόπουλος(85’ Γεωργάκης), Γκίκα, Καλογέρης.