Τη 15η νίκη του στο πρωτάθλημα του 2ου Ομίλου της Β΄ Εθνικής Κατηγορίας πέτυχε ο ΑΟ Αγρινίου επικρατώντας με 78 – 64 στο Κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου του Μακεδονικού. Το αποτέλεσμα αυτό τον διατήρησε στη 2η θέση της βαθμολογίας με 36 βαθμούς.

Στο ξεκίνημα του αγώνα η ομάδα του Αγρινίου προηγήθηκε με οκτώ πόντους, όμως οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και πήραν εκείνοι προβάδισμα οκτώ  πόντων με την ολοκλήρωση του πρώτου δεκαλέπτου. Ο ΑΟΑ  στο δεύτερο δεκάλεπτο εξάλειψε τη διαφορά και προηγήθηκε με δύο πόντους  στο ημίχρονο. Στο τρίτο δεκάλεπτο πήρε διψήφια διαφορά και την διατήρησε μέχρι το τέλος φτάνοντας στη νίκη με το τελικό +14.

Δεκάλεπτα: 16 - 24, 21 - 11, 22 - 10, 19 - 19.

Διαιτητές: Τσιαπλής - Παπανικολάου.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Τασόπουλος 9, Μπερερής 8, Μιχάλογλου 9, Καπινιάρης 8, Χρήστου, Τσατάς, Σταμούλης 3(1), Γκρέκας 15(1), Μήτσου 14(2), Ψαράς 11(3), Σαπλαούρας, Σταμίρης 1.

Α.Σ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ (Γιώργος Καραμουσαλίδης): Χαλάτσης 6, Κοντσές 4, Μπαρζού 8, Κουντουρατζόγλου 18(2), Τσινόπουλος 4, Κομμάτας, Καραθανάσης 3(1), Ουλουσίδης, Καλογεράτος 14(1), Ιωαννίδης, Χαντζίδης 7.

φωτο:Thomas Pappas