Νίκη επιβεβαίωσης της εξαιρετικής δουλειάς που γίνεται στον Α.Ο.Αγρινίου με τον Γιάννη Διαμαντάκο στο πάγκο του ήταν η νίκη επί της ισχυρής Καβάλας με 66-62.Σε ένα παιχνίδι με πολύ κόσμο στις κερκίδες και επικές μάχες στο παρκέ η ομάδα του Αγρινίου προηγήθηκε με 19-15 στο δεκάλεπτο για να ισοφαρίσει για το ημίχρονο η Καβάλα σε 34-34. Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι πήραν μια διαφορά πέντε πόντων αλλα ο ΑΟ κατάφερε να την ανατρέψει. Παίκτης κλειδι ο Νίκος Τάγκας που βοήθησε και στην επίθεση αλλά και τα μέγιστα στην άμυνα όπου κέρδισε κατα κράτος μάχες απο τους αντίπαλους ψηλούς. Στο τελευταίο δεκάλεπτο έγινε μεγάλη μάχη αλλά η ομάδα του Αγρινίου με τον Μουρατίδη να πετυχαίνει κρίσιμα καλάθια, τον Κασαμπαλή να επικρατεί στις ρακέτες και τον Μήτσου να ευστοχεί σε 2 βολές στο τέλος έγινε το τελικό 66-62. Απο τους νικητές ο Μουρατίδης είχε 15 πόντους και ο Κασαμπαλής 12 με τον Μήτσου να προσθετει 11 και τον Μπερερή 10. Απο την Καβάλα ο Μιχάλογλου σημείωσε 23 και ο Ερεβμπενάζιε 20.

Δεκάλεπτα: 19-15, 34-34, 50-50, 66-62.

Διαιτητές: Καμήτσος – Κανελλόπουλος.

A.O.Αγρινίου (Διαμαντάκος): Τασόπουλος, Μπερερής 10, Κυριλής Θ., Μουρατίδης 15(3), Γκρέκας 4, Κυριλής Δ., Τάσσος 6, Κασαμπαλής 12, Μήτσου 11(1), Σταύρου 2, Ρέντζιος, Τάγκας 6(2).

Καβάλα (Καραπιπερίδης): Ερεβμπενάζιε 20, Παντόπουλος, Μιχάλογλου 23(3), Καπινιάρης 10(1), Τάγαρης 1, Αθανασιάδης, Πιεβάλιτσα, Καραθανάσης 3(1), Παππάς, Χονδρόπουλος 5(1).