Ο VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ πέτυχε την 12η νίκη του κι  6η εκτός έδρας, με το υπέρ του 80 – 70 στην  Βέροια απέναντι στον γηπεδούχο  Φίλιππο, στα πλαίσα της 21ης  Αγωνιστικής  του πρωταθλήματος του 2ου Ομίλου της Β΄ Εθνικής μπάσκετ. Έφτασε, δε, στους  33 βαθμούς και ισοβαθμεί στην 4η θέση με τον Α.Σ. Ευρώπη Πευκοχωρίου.

Ο ΑΟΑ  προηγήθηκε με διψήφια διαφορά στο πρώτο δεκάλεπτο (29 – 13) και στο δεύτερο η διαφορά έφτασε στους 18 πόντους. Οι γηπεδούχοι στα τελευταία λεπτά του τρίτου δεκαλέπτου μείωσαν στους 10, αλλά η ομάδα του Αγρινίου  διατήρησε την  διαφορά με καλές επιδόσεις στην επίθεση.

Δεκάλεπτα: 13 – 29, 31 – 49, 51 – 61, 70 – 80.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Δημήτρης Γκίμας): Τσεσμετζίδης, Τόκας, Τσιμίδης, Βάλλιος 6(2), Παπαδόπουλος 13, Κοθράς 15(2), Σιολόγκας 26, Θεοδωρίδης 7, Σταυριανίδης 3.

Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Χρήστος Μυριούνης): Τασόπουλος 7, Μπερερής 12(2), Τάσσος 14, Πουρνάρας, Μπαρούχας 7(2), Σταμούλης, Γκρέκας 6, Μήτσου 6, Γκόβας 24(5), Μακρής 4(1).