Ο Αίολος Αστακού με  την εκτός έδρας  νίκη επί του Άργους Ορεστικού με 46-65 έκανε το 15-0 στις νίκες και κατέχει πια το ρεκόρ καλύτερου ξεκινήματος στην ιστορία της Β’  Εθνικής, το οποίο  αναμένεται να διευρύνει στη συνέχεια.  Η ομάδα του Μιχάλη Κουταλιανού αντιμετώπισε την  πολύ  καλή άμυνα των γηπεδούχων και σε συνδυασμό με την δική της αστοχία έμεινε σε σχετικά χαμηλό σκορ. Στον αντίποδα  η καλή της άμυνα δεν άφησε περιθώρια στην ομάδα του Ορεστικού.  Ο Αίολος προηγήθηκε με 5-17 στο πρώτο δεκάλεπτο, με 18-28 στο ημίχρονο και το  31-52 στο τέλος της 3ης  περιόδου είχε «στέψει» νικητή οριστικά. Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ήταν ο Κακλαμάνος με 25 πόντους και έξι τρίποντα.  Δεκάλεπτα: Α:5-17 Β:18-28 Γ:31-52 Δ:46-65. ΟΡΕΣΤΙΚΟ  (Καραταγλίδης): Γιαγκόπουλος, Σαββίδης 7(1), Μιχαηλίδης 6(2), Κίτσιου, Μπέλλος 2, Μαυρίδης 2, Τράντας 9(3), Μανδαλάκης 5, Κωττας 13, Μποζίνης 2. ΑΙΟΛΟΣ (Κουταλιανός): Μπρόζος 9(1), Μπεκατώρος, Παππάς 2, Κατσαρές 3(1), Θανόπουλος, Κακλαμάνος 25(6), Κιτσούλης 10, Καλαντζής, Μακρής 4, Λυμπάρης 12, Δουρούκης.