Επιβλητική η νίκη του Αίολου Αστακού επί του  Α.Ο. Αγρινίου με 91-59 και φυσικά παραμένει πρώτος και αήττητος στην Β΄Εθνική. Μάλιστα η ήττα της Λάρισας από το Άργος Ορεστικό έδωσε «αέρα» δύο πόντων στην ομάδα της Αιτωλοακαρνανίας. Ο Α.Ο.Α.  είναι 5ος και γνώρισε μια ήττα εντός προγράμματος από την μακράν καλύτερη ομάδα της Κατηγορίας. Οι φιλοξενούμενοι έδειξαν ότι θα προβάλλουν αντίσταση στην αρχή και προηγήθηκαν  7-8 με 4 πόντους από τον Αναστασάκη, όμως στη συνέχεια ο  Αίολος προηγήθηκε  15-14, βρήκε ρυθμό  και τελείωσε την  πρώτη  περίοδο  με 21-14. Στο δεύτερο δεκάλεπτο  οι γηπεδούχοι με κορυφαίο τον Κακλαμάνο  ήθελαν να πάρουν διαφορά ασφαλείας, χωρίς να τους το επιτρέπουν οι πόντοι του Μπαρούχα με 4/4 βολές και 2/2 τρίποντα. Πάντως οι πρωτοπόροι πήγαν στα αποδυτήρια με 16 πόντους διαφορά 48-32 και με πολλούς παίκτες του ΑΟ φορτωμένους με φάουλ.  Στο τρίτο δεκάλεπτο ουσιαστικά τελείωσε το παιχνίδι και η διαφορά έφτασε τελικά στους 32 πόντους.  Δεκάλεπτα: Α:21-14 Β:27-18 (48-32 ημ) Γ:27-15 Δ:16-12.

ΑΙΟΛΟΣ (Μιχάλης Κουταλιανός):Μπρόζος 15(1),Καλισώρας 2, Παππάς 10, Θανόπουλος 9(1), Κακλαμάνος 18(4), Κιτσούλης 10, Καλατζής, Χαρισμίδης 10, Λυμπάρης 2, Μακρής 10, Κατσαρές 5(1), Καραγεώργος.

Α.Ο.Α. (Χρήστος Μυριούνης): Κυριλής 2, Μπερερής 4, Παραπούρας 3(1), Ναούμης 8(1), Μπαρούχας 14(2), Σκαρλάτος, Μήτσου 5(1), Γεωργουλας 13(1), Αναστασάκης 10,Πουρνάρας