Μεγάλη νίκη για τον Παναιτωλικό που νίκησε στο Μεσολόγγι  τον τοπικό Λέων 52-65 και είναι πλέον μόνος πρώτος και αήττητος στο 1ο  Όμιλο της Β΄ΕΣΚΑΒΔΕ. Το πρώτο ημίχρονο ήταν πιο αμφίρροπο και ολοκληρώθηκε  με διαφορά τριών πόντων,  35-32 υπέρ του Παναιτωλικού. Στο τρίτο και τέταρτο δεκάλεπτο η ομάδα του Αγρινίου απέδωσε εξαιρετική άμυνα κι αυτή του έδωσε την δυνατότητα να φτάσει στη νίκη.  Καλύτερος παίκτης για τους φιλοξενούμενους  ο Βασίλης Σταθόπουλος με 18 πόντους,  πολύ καλή εμφάνιση απο τον Γιάννη Τασιούλη με 14 πόντους και τον Γιάννη Παπαθανασόπουλο με 11. Απο τον Λέων ο Καραντινός σημείωσε 17 και ο Κούσουλας 13. Το παιχνίδι άργησε να ξεκινήσει περίπου μια ώρα αφού υπήρξε πρόβλημα με την προέλευση του δεύτερου διαιτητή.  Δεκάλεπτα: 20-22 , 15-12, 10-18, 7-13

ΛΕΩΝ (Μούτσιος Ηλίας): Γατσώρης, Βουκελάτος, Σαράντος, Δάλλας 2, Καραντινός 17, Σακκάς 6, Βραχάς 1, Σιμώνης, Ζαχαρίου, Κούσουλας 13, Λυμπεράτος 3, Δάλλας 8 (2)

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Παπαθανασόπουλος Θ.): Μαυρομμάτης, Πάρδος 7, Μαυρουρύδης, Παπαθανασόπουλος 11, Μακρής, Τασιούλης Ι. 14 (1), Πιστιόλης, Τασιούλης Χ. 4, Καλιακμάνης, Σταθόπουλος 18 (3), Γκρίζης 10, Καραπάνος