Πρώτος και… ανίκητος ο Αίολος Αστακού «καλπάζει» στην κατάκτηση του πρωταθλήματος της Β΄Εθνικής και φυσικά δεν θα μπορούσε να τον «φρενάρει» η ΕΑΚ Θεσσαλονίκης. Κατέκτησε την 11η νίκη του, με 66-72,  σε ισάριθμα παιχνίδια   και παραμένει μόνος πρώτος. Η ομάδα του Μιχάλη Κουταλιανού  δεν χρειάστηκε να φτάσει  σε  υψηλά επίπεδα απόδοσης κι απλά πήρε τη νίκη. Είχε  την πρωτοπορία στο σκορ σε όλη την διάρκεια του αγώνα και οι γηπεδούχοι χωρίς τον Γιαννούλη μπορούσαν απλά να… πέσουν γενναία. Ο Αίολος προηγήθηκε  30-33 στο ημίχρονο και με το  15-25 στην τρίτη περίοδο ξεκαθάρισε τα πράγματα. Οι Αργοναύτες της Καλαμαριάς μπόρεσαν να μειώσουν στη τελευταία περίοδο, χωρίς να διεκδικήσουν κάτι από τον αγώνα.  Δεκάλεπτα:Α:17-21 Β:13-12 Γ:15-25 Δ:21-14

ΕΑΚ  (Νικολαϊδης): Καλπαξίδης 15, Γαϊτανίδης 2, Γιαννουζακος, Καραϊσκάκης 8(2), Παπαθανασίου 8, Βάλπας 12(2), Τσούτσουκας 2, Μπέγας 8(2), Πολυτόπουλος 11

ΑΙΟΛΟΣ  (Κουταλιανός): Μπρόζος 23(3), Παππάς 2, Μπεκατώρος, Κατσαρές 2, Μακρής, Θανόπουλος,Κακλαμάνος 11(3), Κιτσούλης 20, Καλατζής, Χαρισμίδης 10, Λυμπάρης 4

Στα παιγνίδια της 12ης Αγωιστικής τα αποτελέσμτα συνολικά ήταν: ΑΟ Αγρινίου -Τιτάνες Παλαμά 90-81, ΕΑΚ Θεσσαλονίκης-Αίολος Αστακού 66-72, ΑΕΛ-Πιερικός/ Αρχέλαος 66-58, Ερμής Λαγκαδά-Άργος Ορεστικό 70-65, Ευκαρπία-Στρατώνι 71-64, Ανατόλια-ΓΣΛ 1928 61-63, Πολύγυρος-Καστοριά 79-82 (παρ.). Η βαθμολογία έχει ως εξής:  Αίολος Αστακού 22, ΑΕΛ 21, ΓΣΛ 19, ΑΟ Αγρινίου 18, Ερμής Λαγκαδά 18,  Πολύγυρος 17, Ευκαρπία 17, Στρατώνι 17, Πιερικός Αρχέλαος 16, Άργος Ορεστικό 16,  Καστοριά 16, Ανατόλια 16, ΕΑΚ Θεσσαλονίκης 14, Ιωνικός Ιωνίας 13. (Ανατόλια, Ευκαρπία, Πολύγυρος, δεν έχουν κάνει το ρεπό).