Φωτο: Ο Παναμβρακικός Μπούκας με το 7-0 επί του Α.Ο.Αρχοντοχωρίου ξεπέρασε βαθμολογικά τον Αμβρακικό Λουτρού και με μια ισοπαλία στον Εμπεσσό θα στεφθεί πρωταθλητής στον 3ο Όμιλο, κατακτώντας παράλληλα την άνοδο στην Α΄ΕΠΣΝΑ.
1ος Όμιλος
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
Άρης Αιτωλικού - Α.Ε.Οινιαδών |
3-1 |
Θύελλα Αγ.Ανδρέα - Α.Ε.Παλαιοπαναγιάς |
4-1 |
Α.Ο.Λυγιάς - Α.Ο.Παπαδατών |
1-4 |
Γ.Ο.Μεσολογγίου - Ακαδημία Ναυπάκτου |
2-2 |
Αράκυνθος Ματαράγκας - Αστέρας Μεσολογγίου |
1-1 |
Α.Ο.Ζευγαρακίου - Αχιλλέας Γραμματικούς |
0-6 |
Αστέρας Κεφαλοβρύσου - Αετός Σταμνάς |
0-3 α.α |
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΘΕΣΗ |
ΟΜΑΔΑ |
ΒΑΘΜΟΙ |
|
1 |
ΑΡΗΣ ΑΙΤΩΛΙΚΟΥ |
65 |
ΑΝΟΔΟΣ |
2 |
ΑΕΤΟΣ ΣΤΑΜΝΑΣ |
53 |
ΜΠΑΡΑΖ ΔΕΥΤΕΡΑΘΛΗΤΩΝ |
3 |
ΑΟ ΠΑΠΑΔΑΤΩΝ |
46 |
|
4 |
ΘΥΕΛΛΑ ΑΓ. ΑΝΔΡΕΑ |
45 |
|
- |
ΑΡΑΚΥΝΘΟΣ ΜΑΤΑΡΑΓΚΑΣ |
45 |
|
6 |
ΑΚΑΔ. ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ |
43 |
|
7 |
ΑΕ ΟΙΝΙΑΔΩΝ |
39 |
|
8 |
ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ |
31 |
|
9 |
ΑΟ ΛΥΓΙΑΣ |
29 |
|
10 |
ΓΟ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ |
29 |
|
11 |
ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΓΡΑΜ/ΚΟΥΣ |
26 |
|
12 |
ΑΕ ΠΑΛΑΙΟΠΑΝΑΓΙΑΣ |
21 |
ΜΠΑΡΑΖ |
13 |
ΑΟ ΖΕΥΓΑΡΑΚΙΟΥ |
12 |
ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟΣ |
14 |
ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΕΦ/ΣΟΥ |
3 |
ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟΣ |
Ο ΑΡΗΣ ΑΙΤΩΛΙΚΟΥ ξεκίνησε με -2 βαθμούς
Ο ΑΟ ΠΑΠΑΔΑΤΩΝ έχει έναν μηδενισμό και -3 βαθμούς
2ος Όμιλος
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
Ελπίδες Αγρινίου - Α.Ο.Ρηγανά |
0-1 |
Κεραυνός Ποταμούλας - Αστέρας Καμαρούλας |
1-1 |
Ολυμπιακός Παναιτωλίου - Δάφνη Μεγ.Χώρας |
2-1 |
ΠΑΟ Αγρινίου - Αστέρας Αγρινίου |
2-0 |
Α.Ο.Σκουτεράς - ΑΕΚ Αγίου Κωνσταντίνου |
2-5 |
Πανοχθιακός - Θύελλα Παραβόλας |
0-3 |
Ρεπό: Άτλαντες Αγρινίου |
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΘΕΣΗ |
ΟΜΑΔΑ |
ΒΑΘΜΟΙ |
|
1 |
ΘΥΕΛΛΑ ΠΑΡΑΒΟΛΑΣ |
58 |
ΑΝΟΔΟΣ |
2 |
ΑΕΚ ΑΓ. ΚΩΝ/ΝΟΥ |
52 |
ΜΠΑΡΑΖ ΔΕΥΤΕΡΑΘΛΗΤΩΝ |
3 |
ΠΑΝΟΧΘΙΑΚΟΣ* |
39 |
|
4 |
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓΡΙΝΙΟΥ |
38 |
|
5 |
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΟΤΑΜΟΥΛΑΣ |
35 |
|
6 |
ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΜΑΡΟΥΛΑΣ |
33 |
|
7 |
ΠΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ |
31 |
|
8 |
ΑΟ ΡΗΓΑΝΑ |
29 |
|
9 |
ΔΑΦΝΗ ΜΕΓ. ΧΩΡΑΣ |
26 |
|
10 |
ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΓΡΙΝΙΟΥ |
25 |
|
11 |
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΟΥ |
21 |
PLAY-OUT |
12 |
ΑΤΛΑΝΤΕΣ ΑΓΡΙΝΙΟΥ |
19 |
PLAY-OUT |
13 |
ΑΟ ΣΚΟΥΤΕΡΑΣ |
7 |
ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟΣ |
(*) Οι ομάδες με αστερίσκο ΔΕΝ έχουν κάνει το ρεπό και στον δεύτερο γύρο
Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΟΥ έχει έναν μηδενισμό και -3 βαθμούς
3ος Όμιλος
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
Α.Ε.Χρυσοβίτσας - Αετός Ξηρομέρου |
2-3 |
Παναμβρακικός Μπούκας - Α.Ο.Αρχοντοχωρίου |
7-0 |
Ακαρνανικός Φυτειών - Α.Ο.Κανδήλας |
4-2 |
Α.Ε.Βάλτου - Α.Ο.Μοναστηρακίου |
7-0 |
Ηρακλής Αστακού - Μεδεών Κατούνας |
5-1 |
Αλυζιακός Μύτικα - Ιδομενέας Εμπεσσού |
1-2 |
Ρεπό: Αμβρακικός Λουτρού |
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΘΕΣΗ |
ΟΜΑΔΑ |
ΒΑΘΜΟΙ |
|
1 |
ΠΑΝΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ |
61 |
ΑΝΟΔΟΣ |
2 |
ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ΛΟΥΤΡΟΥ |
59 |
ΜΠΑΡΑΖ ΔΕΥΤΕΡΑΘΛΗΤΩΝ |
3 |
ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΣΤΑΚΟΥ* |
48 |
|
4 |
ΑΕ ΒΑΛΤΟΥ |
46 |
|
5 |
ΙΔΟΜΕΝΕΑΣ ΕΜΠΕΣΣΟΥ |
44 |
|
6 |
ΑΛΥΖΙΑΚΟΣ ΜΥΤΙΚΑ |
38 |
|
7 |
ΑΚΑΡΝΑΝΙΚΟΣ ΦΥΤΕΙΩΝ |
30 |
|
8 |
ΑΟ ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙΟΥ |
23 |
|
9 |
ΜΕΔΕΩΝ ΚΑΤΟΥΝΑΣ |
22 |
|
10 |
ΑΟ ΚΑΝΔΗΛΑΣ |
21 |
|
11 |
ΑΕΤΟΣ ΞΗΡΟΜΕΡΟΥ |
19 |
PLAY-OUT |
12 |
ΑΟ ΑΡΧΟΝΤΟΧΩΡΙΟΥ |
19 |
PLAY-OUT |
13 |
ΑΕ ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ |
0 |
ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟΣ |
(*) Οι ομάδες με αστερίσκο ΔΕΝ έχουν κάνει το ρεπό και στον δεύτερο γύρο