Παναγρινιακός και Ναυπακτιακός Αστέρας αναμετρήθηκαν στον τελικό του Κυπέλλου Αιτωλοακαρνανίας, και ο δεύτερος ήταν αυτός που κατέκτησε το τρόπαιο στα πέναλτι.

Εάν χρειάζεστε λογιστικές υπηρεσίες, ή ηλεκτρονικά, στην Αθήνα και στην Αττική μπορείτε να απευθυνθείτε στο Λογιστικό Γραφείο του Γεωργίου Θεοδωρόπουλου και να διευθετήσετε την υπόθεσή σας, άμεσα.
Θεμιστοκλέους 4 Αθήνα, Τηλ: 2103303934 / Πληροφορίες ΕΔΩ.

Στην κανονική διάρκεια του αγώνα το σκορ ήταν 1-1, όπως και στην παράταση για να προκύψει η διαδικασία των πέναλτι, όπου η ομάδα της Ναυπάκτου επικράτησε 5-4, καθώς ο Πατρώνης ευστόχησε στο τελευταίο πέναλτι.

Σ’ αυτόν τον 49o τελικό στο γήπεδο του Παναιτωλικού, έγινε ένα καλό ματς και ο Παναγρινιακός ήταν η ομάδα που άνοιξε στο σκορ στο 36ο λεπτό, όταν ο Βασιλόγιαννης βγήκε στην πλάτη της άμυνας, βρήκε τον Καντάνη κι αυτός με ιδανικό πλασέ διαμόρφωσε το 1-0. Η ομάδα του Αγρινίου μετά το 1-0 έδειξε ικανή να διπλασιάσει το σκορ, χωρίς να το καταφέρει ωστόσο και ο Ναυπακτιακός ήταν αυτός που ισοφάρισε στο 50΄με εκτέλεση πέναλτι του Μαχαίρα.

Στο υπόλοιπο του αγώνα χάθηκαν ευκαιρίες εκατέρωθεν μέχρι που στην παράταση ο Παναγρινιακός κέρδισε πέναλτι και είχε την μεγάλη ευκαιρία να κατακτήσει το Κύπελο. Ο Αργυρόπουλος ανέτρεψε τον Κατσή, όμως στην εκτέλεση ο Γκόλιας νικήθηκε από τον Μένιο.

ΠΑΝΑΓΡΙΝΙΑΚΟΣ (Βασίλης Ξανθόπουλος): Κοντογιάννης, Καλοκαίρης, Γκόλιας, Σωτηρόπουλος, Σκιαδάς, Καντάνης, Τσάκνης, Παττήλας (87’Κούσης), Κατσής, Μήλιος, Βασιλόγιαννης (74′ Τσοπανάς).

ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ (Γιάννης Νταλακούρας): Μένιος, Κατσογιάννης (45′ Καψάσκης), Κοντογιάννης, Αργυρόπουλος, Ναουμίδης, Μαχαίρας, Νιφορόπουλος, Λίτσος (45′ Σαμπατάκος), Βουκομάνοβιτς, Γιαννόπουλος (74′ Πατρώνης), Μπατσής.

Δείτε στα video του Nafpaktianews.gr τις δηλώσεις μετά τον τελικό, όπως και ολόκληρο το ματς.