Ο Ολυμπιακός Παναιτωλίου ξεκίνησε ικανοποιητικά το πρωτάθλημα και τα εσωτερικά ζητήματα τον έχουν φέρει πλέον σε δυσχερή θέση. Ο Ατρόμητος Αντιρρίου δεν είχε καλό ξεκίνημα και ανέβασε στροφές προς τα τέλη του πρώτου γύρου. Στο μεταξύ τους ματς στο Παναιτώλιο επικράτησε το Αντίρριο με 1-4 και βελτίωσε κι άλλο την βαθμολογική του θέση, ενώ ο Ολυμπιακός πλησιάζει κι άλλο το «βάραθρο» του υποβιβασμού. Μοναδική ελπίδα η μεταγραφική ενίσχυση, κάτι για το οποίο πασχίζουν οι άνθρωποι του συλλόγου.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΟΥ

1

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΝΤΙΡΡΙΟΥ

4

Ο  Περικλής  Παπαποστόλου ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής του αγώνα, ηγετική μορφή των φιλοξενούμενων για μία ακόμα φορά, σκόρερ ενός γκολ και με συμμετοχή στα υπόλοιπα. Ο Ατρόμητος μπήκε αποφασισμένος για τη νίκη, καθήλωσε τους ερυθρόλευκους και πέτυχε τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο. Στο 5ο λεπτό ο  Παπαποστόλου με μπαλιά ακριβείας βρήκε διαγώνια τον Βαρέλα κι αυτός  άνοιξε το σκορ. Στο ημίωρο της αναμέτρησης ήταν ο Παπαποστόλου που με σουτ  έξω από την μεγάλη περιοχή διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του  και στην  εκπνοή του ημιχρόνου μετά την πάσα του   Παπαποστόλου ο Αλεξόπουλος  έφτασε στο 0-3 το σκορ.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν με γκολ στην επανάληψη και όχι μόνο αυτό, αλλά το Αντίρριο έμεινε με δέκα παίκτες. Σε χέρι του Μπίμπα (47΄) δόθηκε πέναλτυ που εκτέλεσε εύστοχα ο Τάκος, ενώ ο παίκτης του Ατρομήτου αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Από εκεί και μετά ο Ολυμπιακός είχε φάσεις να μπει για τα καλά στο ματς. Σημαντικότερες η απόκρουση του Φλωρόπουλου σε σουτ του Πανταζή και η κεφαλιά του νεαρού Ρήγα που πάλι σταμάτησε στον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων. Η αντεπίθεση των γηπεδούχων κράτησε μέχρι το 73΄, όπου δέχθηκαν το τέταρτο γκολ από τον Αλεξόπουλο και έχασαν κάθε πιθανότητα.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ  (Αλέξανδρος Ψυλλιάς): Κατσαβοχρήστος, Λαμπρακόπουλος (77' Παντής), Κωνσταντόπουλος (60' Ρήγας), Ντίνος, Παναγιωτόπουλος, Καγκαράς, Πανταζή, Τάκος, Καμζέλης (46' Μπουκουβάλας), Αφαλωνιάτης, Πατλιάς.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ  (Περικλής Παπαποστόλου): Φλωρόπουλος, Παπαποστόλου, Αποστολόπουλος (81' Ρηγόπουλος), Μπίμπας, Καρακώστας, Ζαχαρόπουλος, Βαρέλας (70' Κάκκος), Πετσίνης, Αλεξόπουλος, Γιαβρούτας (86' Καραδήμας), Αναγνωστόπουλος.