Στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου κατάφερε ο Απολλωνας Δοκιμίου να «κλειδώσει» τη νίκη κόντρα στον Ολυμπιακό Παναιτωλίου, που παρατάχθηκε αποδεκατισμένος και το πάλεψε μέχρι εκεί που μπορούσε. Για τους γηπεδούχους ήταν νίκη που τους οδηγεί με μεγαλύτερη ασφάλεια στην άνετη παραμονή, αλλά για τους ερυθρόλευκους και το μέλλον τους πολλά θα εξαρτηθούν το επόμενο διάστημα.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΟΚΙΜΙΟΥ

4

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΟΥ

0

Το βασικό για τους ανθρώπους του Ολυμπιακού είναι να βρουν παίκτες που να στελεχώσουν την ομάδα και να μην μπει σε μεγαλύτερες περιπέτειες. Το κακό είναι πως σ’ αυτή τη δύσκολη μεταβατική εποχή αποχώρησαν όχι μόνο μεταγραφές του καλοκαιριού, αλλά και ποδοσφαιριστές που ήταν γέννημα – θρέμμα του Ολυμπιακού.

Στα του αγώνα ο  Κατσαβοχρήστος έδειξε από τη αρχή πως θα έφερνε μεγάλη αντίσταση στον Απολλωνα και το έκανε ακόμα κι όταν το ματς είχε κριθεί. Στο 36΄ με γκολ  του Σπυριλιώτη  το Δοκίμι άνοιξε το σκορ και στο  43΄ ο Νίκος Νταλαπέρας είχε  δοκάρι. Όμως στο 54΄ ο Νίκος  Νταλαπέρας  με κεφαλιά μετά από κόρνερ έκανε  το 2 – 0 και στο  64΄ ο  Αλέξανδρος  Αθανασίου με σουτ μέσα από την περιοχή τριπλασίασε το σκορ. Στις καθυστερήσεις ο Φώτης Κορομηλάς με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

ΑΠΟΛΛΩΝ (Πάνος Τούρκας): Σίμος, Γιαννοκώστας, Τσακανίκας Ν. (84΄ Κρανιάς Σ.), Δαλαγιώργος, Αθανασίου Α. (80΄ Παναγιωτόπουλος), Νταλαπέρας Η., Βαμβακάς, Κορομηλάς Χ. (58΄ Κορομηλάς Φ.), Αθανασίου Ν., Νταλαπέρας Ν., Σπυριλιώτης.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Αλέξανδρος Ψυλιάς): Κατσαβοχρήστος, Λαμπρακόπουλος, Κωνσταντόπουλος, Παναγιωτόπουλος, Τάκος, Αλπέντζος, Πανταζή, Ντίνος, Καμζέλης (69΄ Τάσσιος), Ρήγας (50΄ Βδουκάκης), Μπουκουβάλας (62΄ Ντέμος).