Ο Αετός Σταμνάς προηγούνταν 0-1 μέσα στο Δοκίμι του Απόλλωνα με γκολ στις αρχές του β΄ημιχρόνου  και οι γηπεδούχοι σκόραραν με τον Νταλαπέρα, για την ισοφάριση. «Τρελοί» πανηγυρισμοί, μα ο βοηθός Θανάσης Κολοσιώνης είχε μείνει στη θέση του και υπέδειξε χέρι του σκόρερ. Σφοδρές οι διαμαρτυρίες από τον Απόλλωνα και μέσα στην σύγχυση ο βοηθός Κολοσιώνης φάνηκε να δέχθηκε κτύπημα και να σφαδάζει. Δεν έχουμε προσωπική άποψη για το ποιος είναι ο  δράστης, μέσα σε ένα όμιλο ανθρώπων όπως φαίνεται και στην φωτογραφία πάνω, τη στιγμή που ο βοηθός έχει δεχθεί το κτύπημα.

Πάντως ο διαιτητής Βασίλης Λιόνας δεν διέκοψε το ματς, το οποίο ξεκίνησε πάλι μετά από πέντε λεπτά και οι γηπεδούχοι έκαναν την ανατροπή.

Ακολουθεί καρέ – καρέ το συμβάν σε φωτογραφίες…