Χωρίς σκοπιμότητες και την παραμονή στο «τσεπάκι» Απόλλων Δοκιμίου με Προμηθέα Γαβρολίμνης επεδίωξαν να παίξουν καλό ποδόσφαιρο, οι γηπεδούχοι το έκαναν καλύτερα  και φυσιολογικά πήραν τη νίκη.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΟΚΙΜΙΟΥ

2

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΓΑΒΡΟΛΙΜΝΗΣ

0

Το ματς είχε γκολ νωρίς αφού στο 4ο λεπτό ο Ν. Αθανασίου ανατράπηκε από τον Γκασούκα και ο Φώτης Κορομηλάς μετέτρεψε το πέναλτυ σε γκολ. Ευκαιρίες δημιουργούνταν τακτικά και από τις δύο ομάδες, με ορισμένες από αυτές να είναι πιο σημαντικές. Οι φιλοξενούμενοι στο 17΄ απείλησαν με τον Ψυχογιό που σούταρε μέσα από την περιοχή, μετά τη σέντρα του Κάκκου, και ο Σίμος απέκρουσε με τα πόδια. Ο Απόλλων επανήλθε στο 35΄με σουτ του Χ. Κορομηλά μέσα από την περιοχή, το οποίο πέρασε ελάχιστα έξω.

Στο δεύτερο ημίχρονο σε αντεπίθεση του Προμηθέα ο Κάκκος «έσπασε» τη μπάλα για τον Ψυχογιό κι αυτός μέσα στη περιοχή αστόχησε υπό την πίεση αντιπάλου. Και στο 79 έγινε το 2-0 όταν ο Νίκος Νταλαπέρας δέχθηκε τη μπάλα σε κόντρα επίθεση  και μόνος πια πλάσαρε εύστοχα. Στο 92΄σε σέντρα του Γιαννοκώστα ο Χρήστος Μυλωνάς θέλησε να διώξει και «σημάδεψε» το οριζόντιο δοκάρι της εστίας της ομάδας του.

ΑΠΟΛΛΩΝ  (Πάνος Τούρκας): Σίμος, Τσακανίκας Ι. (90΄Κρανιάς), Γιαννοκώστας, Δαλαγιώργος, Καρτσακλής, Σπυριλιώτης, Κορομηλάς Χ. (85΄Κλοκώνης), Κορομηλάς Φ., Νταλαπέρας Ν., Αθανασίου Ν. (75΄ Τσακανίκας Ν.), Αθανασίου Αλ.

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ (Ανδρέας Καλαβριζιώτης): Γκασούκας, Μυλωνάς Χαρ. (55΄ Μπαλαμπάνης), Παγανιάς, Γεωργίου, Μυλωνάς Χρ., Ταμπάκης, Ψυχογιός (85΄Καραπαπάς), Καλαβριζιώτης, Κάκκος, Γιαβρούτας (63΄Ράμμος), Αλμπάνης.