Αν πριν λίγο καιρό έλεγε κανείς στους ανθρώπους της Δόξας Καινουρίου πως η ομάδα τους θα πήγαινε στα μπαράζ παραμονής (πιθανόν με πλεονέκτημα έδρας) αντί για απ’ ευθείας υποβιβασμό, θα ήταν ικανοποιημένοι. Ωστόσο τα καλά αποτελέσματα και οι καλές εμφανίσεις άνοιξαν την.. όρεξη και επιζητούσαν την παραμονή χωρίς μπαράζ. Μάλλον πλήρωσαν την ισοπαλία κόντρα στην Ακαδημία Ευηνοχωρίου κι έτσι παρά την εύκολη νίκη επί του Ατρομήτου Αντιρρίου η Δόξα έχασε οριστικά την 10η θέση από την Ακαδημία.

ΔΟΞΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΥ

2

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΝΤΙΡΡΙΟΥ

0

Η  Δόξα Καινουρίου με αντίπαλο τον Ατρόμητο Αντιρρίου έφτασε νωρίς στον σκοπό της, αφού χωρίς νίκη κινδύνευε ακόμα και με ευθείας υποβιβασμό, ενώ τώρα σιγούρεψε τα play out.   Στο 2' ο Γιώτης έκανε ατομική ενέργεια  από αριστερά, γύρισε τη μπάλα στον  Σωκράτη Τζωρτζόπουλο  κι αυτός στην επανεμφάνισή του χρίστηκε σκόρερ. Πριν συμπληρωθεί το 10λεπτο  ο Γιώτης ξεχύθηκε μόνος του προς την αντίπαλη εστία και πλάσαρε σωστά για το 2-0, όντας ο πρώτος σκόρερ της ομάδας του. Στο  20ο λεπτό  το σουτ του Βασίλη Κάκκου εξοστρακίστηκε  κάθετο δοκάρι, οι φιλοξενούμενοι δεν μείωσαν και η αναμέτρηση δεν επεφύλασσε περαιτέρω συγκινήσεις.

Άλλωστε η Δόξα κρατούσε αυτό που ήθελε και ο Ατρόμητος με πολλά νέα πρόσωπα και με την απογοήτευση από τον χαμένο τελικό του Κυπέλλου δεν είχε ούτε την δύναμη, ούτε την ανάγκη να διεκδικήσει κάτι παραπάνω απ’ το ματς αυτό.

ΔΟΞΑ  (Γιάννης Μακρής): Κόκκαλης, Αυγέρης (65' Μπουρλιάσκος), Κωνσταντίνου, Μπισμπίκης, Γκορόγιας, Σαλμάς, Κακούρης, Στρεμμένος, Γιώτης (55' Σούζα), Μπλάνης, Τζωρτζόπουλος Σ. (50' Τζωρτζόπουλος Δ.).

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ  (Περικλής Παπαποστόλου): Μαστραπάς, Αναγνωστόπουλος, Αποστολόπουλος  (70' Ρηγόπουλος), Νικολάου, Κάκκος Δ., Καραδήμας, Μπανιάς, Πετσίνης (67' Παντελίδης),  Ράπτης, Ζαχαρόπουλος, Κάκκος Β.