Για δεύτερη συνεχόμενη σεζόν ο Παναγρινιακός κατέκτησε το Κύπελλο Αιτωλοακαρνανίας, επικρατώντας 2-1 της Ένωσης Αγίου Δημητρίου.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με την Ένωση Αγίου Δημητρίου να επιχειρεί να αιφνιδιάσει το φαβορί, αλλά στο 12ο λεπτό ο Πανταζή ανέτρεψε τον Μήλιο μέσα στην περιοχή και ο Βασίλης Γκόλιας μετέτρεψε το πέναλτι σε γκολ. Ο Παναγρινιακός κατάφερε να σκοράρει και δεύτερη φορά 32ο λεπτό, με έξοχο σουτ του Μήλιου από πλάγια.

Η Ένωση Αγίου Δημητρίου έψαχνε το γρήγορο γκολ στην επανάληψη και το πέτυχε στο 51ο λεπτό με όμορφο πλασέ του Καμζέλα. Η ομάδα του Αγίου Δημητρίου πίεσε για την ισοφάριση, ωστόσο ο Παναγρινιακός αμύνθηκε αποτελεσματικά και διαχειρίστηκε ως το τέλος το υπέρ του σκορ, με συνέπεια να στεφθεί νικητής και Κυπελλούχος.

Ακολουθεί video από την απονομή

ΠΑΝΑΓΡΙΝΙΑΚΟΣ (Βαλάντης Ζώης): Μπότας, Παναγιωτόπουλος, Γκόλιας, Κωνσταντίνου, Σωτηρόπουλος, Μπακογιάννης (57′ Αντωνόπουλος), Κ. Καραλής (72′ Σ. Καραλής), Αγγέλης (57′ Μακρυπίδης), Τσεκούρας (66′ Ν. Καλοκαίρης), Μήλιος (66′ Κοσμάς), Τουρλίδας.

ΕΝΩΣΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Γιώργος Γιάκος): Αν. Ρόκκος, Μπίστας, Κάππας, Ρόκκος Αλ., Προβίδας, Αλπέντζος, Πανταζή (69′ Χυσενάι), Κ. Κοκώνης (69′ Πριόβολος), Βασιλάρης (63′ Καμμένος), Καμζέλας, Σπυριλιώτης.

Διαιτητής: Σπήλιος

Α΄ Βοηθός: Τάκος

Β’ Βοηθός: Ροκοπάνος

4ος Διαιτητής: Ντρέλιας