Η κλήρωση για τη φάση των ομίλων του Κυπέλλου ανέδειξε κάποια πολύ ενδιαφέροντα ζευγαρώματα. 

Στον πρώτο γύρο θα διεξαχθεί μόλις ένα ματς, καθώς Αιγινιακός και Βέροια θα κοντραριστούν για να προκύψει μία ομάδα που μαζί με τις υπόλοιπες 16 της Football League και τις 16 της Super League θα στελεχώσουν τα γκρουπ. Το ζευγάρι αυτό θα αναμετρηθεί 19-20/8 και 29-30/8, αλλά ίσως υπάρξει μεταφορά κατά μία εβδομάδα. 

Σε ό,τι αφορά στους ομίλους, κάθε γκρουπ περιλαμβάνει δύο ομάδες της Super League και δύο της Football League με τις δύο πρώτες να περνούν στην επόμενη φάση. 

1ος: Πλατανιάς, Απόλλων Σμύρνης, ΟΦΗ, Ηρακλής. 

2ος: ΠΑΟΚ, Λεβαδειακός Απόλλων Πόντου, Νικητής Αιγινιακός-Βέροια. 

3ος: ΑΕΚ, Λαμία, Απόλλων Λάρισας, Καλλιθέα. 
 
4ος: Ατρόμητος, Κέρκυρα, Σπάρτη, Τρίκαλα. 

5ος: Ολυμπιακός, Αστέρας Τρίπολης, Αχαρναϊκός, Κισσαμικός. 


6ος: Ξάνθη, Παναιτωλικός, Πανσερραϊκός, Εργοτέλης. 



7ος: Πανιώνιος, ΠΑΣ Γιάννινα, Άρης, Παναιγιάλειος. 

8ος: Παναθηναϊκός, ΑΕΛ, Αναγέννηση Καρδίτσας, Παναχαϊκή. 

Οι αγώνες της πρώτης αγωνιστικής θα γίνουν από 19 μέχρι 21 Σεπτεμβρίου. Η δεύτερη αγωνιστική είναι προγραμματισμένη για 24-26 Οκτωβρίου και η τρίτη για 28-30 Νοεμβρίου.





Αναλυτικά  το πρόγραμμα:

1ος όμιλος

-Πλατανιάς
-Απόλλων Σμύρνης
-ΟΦΗ
-Ηρακλής

1η αγωνιστική
Πλατανιάς – Απόλλων Σμύρνης
Ηρακλής – ΟΦΗ

2η αγωνιστική
Απόλλων Σμύρνης – Ηρακλής
ΟΦΗ – Πλατανιάς

3η αγωνιστική
Ηρακλής – Πλατανιάς
ΟΦΗ-Απόλλων Σμύρνης

2ος όμιλος

-ΠΑΟΚ
-Λεβαδειακός
-Απόλλων Πόντου
-(Αιγιναικός-Βέροια)

1η αγωνιστική
ΠΑΟΚ – Λεβαδειακός
(Αιγινιακός-Βέροια) – Απόλλων Πόντου

2η αγωνιστική
Λεβαδειακός – (Αιγινιακός-Βέροια)
Απόλλων Πόντου – ΠΑΟΚ

3η αγωνιστική
(Αιγινιακός-Βέροια) – ΠΑΟΚ
Απόλλων Πόντου-Λεβαδειακός 


3ος όμιλος

-ΑΕΚ
-Λαμία
-Απόλλων Λάρισας
-Καλλιθέα

1η αγωνιστική
ΑΕΚ – Λαμία
Καλλιθέα – Απόλλων Λάρισας

2η αγωνιστική
Λαμία – Καλλιθέα
Απόλλων Λάρισας – ΑΕΚ

3η αγωνιστική
Καλλιθέα – ΑΕΚ
Απόλλων Λάρισας-Λαμία



4ος όμιλος

-Ατρόμητος
-ΑΟΚ Κέρκυρα
-ΑΟ Τρίκαλα
-Σπάρτη

1η αγωνιστική
Ατρόμητος – ΑΟΚ Κέρκυρα
Σπάρτη – ΑΟ Τρίκαλα

2η αγωνιστική
ΑΟΚ Κέρκυρα – Σπάρτη
ΑΟ Τρίκαλα – Ατρόμητος

3η αγωνιστική
Σπάρτη – Ατρόμητος
ΑΟ Τρίκαλα-ΑΟΚ Κέρκυρα



5ος όμιλος

-Ολυμπιακός
-Αστέρας Τρίπολης
-Αχαρναϊκός
-Κισσαμικός

1η αγωνιστική
Ολυμπιακός – Αστέρας Τρίπολης
Ηρακλής – Αχαρναϊκός

2η αγωνιστική
Αστέρας Τρίπολης – Ηρακλής
Αχαρναϊκός – Ολυμπιακός

3η αγωνιστική
Ηρακλής – Ολυμπιακός
Αχαρναϊκός-Αστέρας Τρίπολης



6ος όμιλος

-Ξάνθη
-Παναιτωλικός
-Εργοτέλης
-Πανσερραϊκός

1η αγωνιστική
Ξάνθη – Παναιτωλικός
Πανσερραϊκός – Εργοτέλης

2η αγωνιστική
Παναιτωλικός – Πανσερραϊκός
Εργοτέλης – Ξάνθη

3η αγωνιστική
Πανσερραϊκός – Ξάνθη
Εργοτέλης-Παναιτωλικός 




7ος όμιλος

-Πανιώνιος
-ΠΑΣ Γιάννινα
-Άρης
-Παναιγιάλειος

1η αγωνιστική
Πανιώνιος – ΠΑΣ Γιάννινα
Παναιγιάλειος – Άρης

2η αγωνιστική
ΠΑΣ Γιάννινα – Παναιγιάλειος
Άρης – Πανιώνιος

3η αγωνιστική
Παναιγιάλειος – Πανιώνιος
Άρης-ΠΑΣ Γιάννινα




8ος όμιλος

-Παναθηναϊκός
-ΑΕΛ
-Αναγέννηση Καρδίτσας
-Παναχαϊκή

1η αγωνιστική
Παναθηναϊκός – ΑΕΛ
Παναχαϊκή – Αναγέννηση Καρδίτσας

2η αγωνιστική
ΑΕΛ – Παναχαϊκή
Αναγέννηση Καρδίτσας – Παναθηναϊκός

3η αγωνιστική
Παναχαϊκή – Παναθηναϊκός
Αναγέννηση Καρδίτσας-ΑΕΛ